м. Харків,
вул. Шевченка, 142
Пн - Пт 8:00 - 18:00,
Сб 8:00 - 17:00,
Нд: вихідний

Мамографія: що це таке і навіщо проводиться?

мамологія

Мамографія – це діагностична процедура для оцінки стану молочних залоз за допомогою спеціального рентгенівського обладнання (мамографа). Вона має високу інформативність і здатна виявити будь-які зміни на ранніх стадіях розвитку. Харкові, ціна якої відрізняється в клініках, є популярною і затребуваною послугою. Її проходять як за призначенням, так і за власним бажанням у профілактичних цілях.

Навіщо потрібна мамографія?

Насамперед, мамографія проводиться для виявлення новоутворень у молочній залозі та оцінки їх характеру (доброякісні/злоякісні). За допомогою цього дослідження можна виявити:

  • кісти – пухлини з рідиною всередині переважно доброякісної природи;
  • фіброаденоми – доброякісні новоутворення зі схильністю до прискореного зростання, що є показанням для їх видалення;
  • кальцинати – скупчення кальцієвих солей, які неможливо визначити при пальпації, але вони можуть завдавати значного дискомфорту;
  • злоякісні пухлини різного характеру - становлять загрозу не тільки для здоров'я, але і для життя, краще піддаються лікуванню саме на ранніх стадіях;
  • фіброзно-кістозну мастопатію - розвивається на тлі гормональних порушень, лікується оперативно та консервативно.

Як проводиться мамографія?

Перед процедурою не потрібна специфічна підготовка. Пацієнтці потрібно роздягнутися по пояс зверху і укласти молочну залозу на спеціальну поверхню. За допомогою допоміжної планки заліза фіксується, після чого виконуються знімки у двох проекціях. Комплекс знімків дозволяє максимально детально оцінити будову та структуру залози, а також виявити патологічні зміни (навіть пухлини незначних розмірів). Розшифровкою знімків займається мамолог у Харкові.

Чи небезпечна процедура?

Променеве навантаження в ході описаної процедури значно нижче, ніж при стандартній флюорографії. Тому мамографія – безпечний та нешкідливий метод дослідження. Регулярне проходження процедури не впливає на швидкість росту пухлин і не викликає інших ускладнень. Проводити мамографію можна досить часто, не переймаючись здоров'ям.

Кому і коли слід проходити мамографію?

Якщо у жінки немає скарг і свідчень, до 35 років їй можна не турбуватися про проходження мамографії. З 35 до 40 років рекомендується пройти мамографію одноразово. Після 40 років до 50-ти обстеження проводиться з профілактичною метою раз на два роки. Після 50 років слід проходити процедуру раз на рік.

За наявності патологій дослідження призначається частіше. Кратність процедур визначає спеціаліст.

Чому мамографія призначається в комплексі з УЗД?

УЗД і мамографія - методи діагностики з подібним призначенням, але різним принципом проведення. УЗД молочних залоз дозволяє розглянути всі ділянки залози, навіть віддалені - розташовані біля грудної клітки. У цьому рентгенівський огляд дає чіткішу картину. Поєднання двох процедур підвищує точність та інформативність діагностики, особливо при обстеженні дівчат до 35 років, у яких тканини залоз мають підвищену щільність.

Де пройти обстеження молочних залоз у Харкові?

За комплексним обстеженням молочних залоз звертайтесь до центру «Сімейна консультація». Ми пропонуємо повний спектр діагностичних процедур, які виконуються на інноваційному високопотужному обладнанні. Також у нас можна проконсультуватися з досвідченим мамологом, отримати діагноз та ефективне лікування. Довірте здоров'я професіоналам «Сімейної консультації»! Ви гарантовано не пошкодуєте!