Кожній жінці хоч раз у житті потрібна консультація мамолога. Перші питання виникають у період статевого дозрівання, потім під час вагітності та грудного вигодовування, і далі протягом усього життя.
Мамологія - це наука про грудні залози, вузький напрямок у медицині, який нещодавно виділився в окремий напрямок. Фахівці, які працюють у цій галузі, детально вивчають будову жіночих грудей, її функції у здоровому стані та у разі патології. Мамологія розвивається у світлі сучасних технологій, щоб діагностувати серйозні захворювання, включаючи рак грудей на ранніх стадіях.
Рак молочної залози лідирує в онкології вже багато років. Тільки кожний п'ятий випадок виявляється на профілактичному огляді. Запущені стадії виявляються майже у половині випадків. Близько двох третин жінок, які страждають на рак молочної залози, не знають про фактори ризику.
Незважаючи на те, що більшу частину життя жінки молочні залози перебувають «у спокої», не можна забувати, що це гормонозалежний орган, тому виникнення більшості захворювань молочної залози пов'язане саме з порушеннями гормонального фону. Так, при ендокринних розладах у молочній залозі можуть виникнути доброякісні утворення – мастопатия, кіста та фіброма молочної залози. Не можна скидати з рахунків і запальні захворювання органів жіночої репродуктивної сфери, які, у свою чергу, також призводять до проблем із молочними залозами. За статистикою нашої клініки половині жінок, які звернулися за допомогою до мамолога, потрібна консультація та лікування у гінеколога.
Звертатися до мамолога варто при появі наступних симптомів:
зміна форми молочної залози;
зміна форми, кольору соска;
зміна кольору шкіри молочної залози;
поява виділень із сосків;
ущільнення молочної залози або пахвової западини;
больові відчуття в молочній залозі або пахвовій западині;
поява вузлів або втягування шкіри молочної залози;
гормональні порушення;
онкологічні захворювання статевих органів;
спадкова схильність до захворювань молочної залози.
Маммолог — один із тих лікарів, до якого потрібно приходити не тільки при больових відчуттях в області грудей, а й з метою профілактики. Періодичне обстеження у мамолога дозволить виявити порушення ще на ранніх стадіях та провести необхідне лікування. При цьому ви можете і вдома займатися самообстеження грудей. Якщо ви відчули під пальцями незвичайне ущільнення або грудку, важливо звернути увагу на соски. Якщо вони червоні, шкіра надто суха або у вас є виразки, слід негайно звернутися до фахівця. Більшість ущільнень не є раковими пухлинами, а свідчать про функціональні порушення та з успіхом лікуються медикаментозно.
Онлайн запис
Дякуємо. Заявку прийнято. Найближчим часом із Вами зв'яжеться наш співробітник.