Приходити на прийом до гінеколога потрібно раз на 6-12 місяців, незалежно від віку та самопочуття, навіть за відсутності скарг. Такі часті візити до лікаря необхідні для профілактики та виявлення захворювань, які протікають безсимптомно на початку розвитку. Найкраще відвідувати лікарі відразу після закінчення менструації, тобто на 5-9 день циклу. Саме тоді діагностичні процедури є максимально інформативними.
Позапланово, незалежно від останнього профогляду, відвідувати гінеколога потрібно при:
В обов'язки гінеколога входить лікування:
Гінеколог проводить лікування як консервативними, так і оперативними методами, наприклад, здійснює видалення папілом в пахвинній області, припікання ерозії, поліпів.
Акушер-гінеколог веде вагітність від початку і до розродження. До нього стають на облік із перших днів підтвердженої вагітності.
Гінеколог-ендокринолог спеціалізується на лікуванні патологій, викликаних гормональним збоєм. До таких захворювань належать:
Якщо ви не знаєте, до якого саме фахівця йти, вирушайте спочатку до гінеколога загальної практики. Після огляду та вивчення скарг при необхідності відправить до вузькопрофільних лікарів.
Відвідати гінеколога або ендокринолога у Харкові без черг та морального дискомфорту можна в центрі «Сімейна консультація». Записуйтесь на прийом по телефону або за допомогою заявки на сайті. Звертаючись до нас, ви отримуєте:
Дбайте про здоров'я і не нехтуйте профілактичними гінекологічними оглядами. Пам'ятайте, що жіночі захворювання легше запобігти, або вилікувати на самому початку. У запущених випадках терапія триватиме більше.